עונה 6 לכישלונות, עונה שכגודל הציפיות גודל האכזבות. הפעם העונה נחלקה ל-2 ויקיר אלגרבלי מסכם את העונה הסדירה עם המצטיינים והמאכזבים

העונה הסדירה הגיעה לסיומה ומכבי חיפה הצליחה להשתחל לפלייאוף העליון ברגע האחרון לאחר עונה מסוייטת. העונה מתחלקת ל-2 חלקים.

החלק הראשון הוא תקופתו הראשונה של המאמן רנה מולנסטיין והצוות הזר במכב ונמשך עד למחזור ה-11 בו התארחה מכבי חיפה אצל מ.ס אשדוד. במשך 11 המחזורים הראשונים צברו הירוקים הפסד ליגה בודד, גברו על הפועל באר-שבע ומכבי תל-אביב, הציגו כדורגל שמח והכיוון נראה חיובי כשהנתוני הראו 20 נקודות, 6 משחקים ללא ספיגה ומאזן שערים 16:6 (+10).

החלק שני מתחיל במשחק נגד בית"ר ירושלים באיצטדיון אבי רן שבמסגרת המחזור ה-12, בו הפסידה מכבי חיפה 2:0 וקטעה רצף של שנה שלמה ללא הפסד ביתי. לאחר מכן נוצר רצף של 3 חודשים ללא נצחון ביתי, הכדורגל הפך אפור, הקבוצה הודחה מגביע המדינה והשיא היה בצמד השפלות קרובות טווח בקרית שמונה (3:0) ובדרבי (3:0), שלאחריו פוטר מולנסטיין וגיא לוזון מונה למאמן. גיא לוזון השיג 3 נצחונות מ-4 המשחקים האחרונים לסבב, הקבוצה שמרה על רשת נקייה ב-3 משחקים וכך העפילה לפלייאוף העליון.

מאז המחזור ה-12 ועד למחזור ה-26 מכבי חיפה השיגה 18 נקודות, כשמאזן השערים הראה 14:19 (-5) וב-6 משחקים מכבי חיפה כלל לא כבשה. לכשלון הגדול בעונה הזאת, לאחר הציפיות הגבוהות שהיו, לאור ההשקעה הגדולה בשחקנים ובצוות זר רחב, היו סיבות רבות ומגוונות:  1. הצבת שחקנים בעמדות לא להם, תוך ניסיונות "להמציא" את הכדורגל ו-"ללמד" את כולנו מה נכון, והתעקשויות לא ברורות.

  2. שחרור של מריו מוסה המגן השמאלי הקרואטי דווקא לאחר שנכנס לעניינים בלי מציאת מחליף ראוי. רנה מולנסטיין אמר שסאן מנחם יהיה המגן, לאחר שאותו מולנסטיין טען שסאן אינו מגן כלל.

  3. במשחקים רבים נראה היה שלשחקנים לא ברור איך משחקים, מי משחק היכן ומה עושים עם הכדור והכדורים פשוט נבעטו והורמו לכיוון הרחבה ללא סיבה ו/או תכלית.

  4. תרומה דלה מאוד של השחקנים הזרים מבחינת מספרים.

  5. קושי גדול להתמודד מול קבוצות שמצופפות ויוצאות למתפרצות.

  6. הוצאתו מן ההרכב של השוער עמרי גלזר ללא סיבה נראית לעין ולמרות הידיעה שמדובר בשוער העתיד של המועדון.

  7. בעיה התקפית גדולה מאוד, כאשר שערים רבים הובקעו במצבים נייחים ו/או בעיטות עונשין.

  8. סיבוב שלם ללא נצחון ביתי, תוך הפגנת כדורגל חלש ואנמי.

  9. החלפת 4 (!) מאמנים בעונה אחת, דבר שלא היה כמותו במועדון.


סיכום העונה הסדירה


מצטיינים – גילי ורמוט וגארי קגלמאכר
גילי ורמוט היה השחקן הפורה ביותר, האיכותי ביותר וזה שעם 3 שערים ב-2 המחזורים האחרונים העלה את הקבוצה לפלייאוף העליון, ובמשחקים מסויימים אף רקד על המגרש.
גארי קגלמאכר, שבתחילת העונה היה "אחראי" לפיטורי רוני לוי, הוכיח ממשחק למשחק כמה הקרבה ונחישות הוא מביא למשחק ולקבוצה וגרם לכולנו להתאהב.


גארי קגלמאכר, מצטיין העונה הסדירה (צילום: טל לוי)
גארי קגלמאכר, מצטיין העונה הסדירה (צילום: טל לוי)


האכזבות – אלירן עטר ורועי קהת
לצד מהלכי כדורגל נפלאים, במשחקים רבים אלירןעטר פשוט נעלם, התעסק עם השופטים ובכל מה שמסביב במקום להיות מרוכז במגרש. בסך הכל כבש 7 שערים (3 בפנדלים), בישל 2 והחמיץ פנדל אחד.
רועי קהת, שהגיע והיו ציפיות גבוהות ממנו פשוט לא סיפק את הסחורה. בסך הכל כבש 3 שערים, כולם בנגיחות בהסתננויות הכ"כ מוכרות שלו, לא הצליח להביא את היכולת הגבוהה שהוציאה אותו לאירופה ולמרות הרצון העז והניסיונות הרבים, זה פשוט לא הלך.

ההפתעה – עמרי גלזר
השוער הצעיר שהגיע רק בקיץ מרעננה וסומן כדבר הבא נזרק למים העמוקים במשחק חוץ נגד מכבי תל-אביב והראה לכולם כמה פוטנציאל טמון בו. למרות ההדחה הלא מוסברת מההרכב, חזר להרכב במשחק החוץ בטדי ושוב הוכיח את עצמו.

התגלית – עמית זנטי
הילד הצעיר ממחלקת הנוער, עלה במספר משחקים לקראת סיום הסיבוב והראה שיש לו כדורגל. עם מאמן שיכוון ורצון מצידו להתקדם ולהתפתח הוא יוכל להגיע רחוק.

השער – גארי קגלמאכר נגד מכבי ת"א
העלייה להתקפה, הסיבוב, הבעיטה האדירה בשלב כל כך קריטי ובמשחק הכי יוקרתי. וואו! שיגר חץ אדיר לחיבורים ושלח את כולנו לחגוג נצחון ענק.


עומרי גלזר, הפתעת העונה (צילום: טל לוי)
עומרי גלזר, הפתעת העונה (צילום: טל לוי)