די משעשע לראות איך אותה התקשורת שחיסלה את מכבי כבר אחרי ההפסד בדוחא, מהללת אותה ומקשרת אותה למאבקים צמודים בחלק העליון עם ב"ש ות"א. עידן לוי מסכם את המשחק מול הפועל אשקלון

די משעשע לראות איך אותה התקשורת שחיסלה את מכבי כבר אחרי ההפסד בדוחא ("חזרה לגודלה הטבעי" וכד'), מהללת אותה ומקשרת אותה למאבקים צמודים בחלק העליון עם ב"ש ות"א. מבחינת האוהדים, לעומת זאת, עושה רושם שגם החולמים הגדולים בקרבנו נשמרים כרגע שלא להזכיר את המילה שמתחילה ב-א' ומסתיימת ב-ת', מעדיפים לשמור על איפוק ולהתעטף באופטימיות זהירה. אני חושב שזו בהחלט הגישה הראויה והנכונה בנקודת הזמן הזו. טוב נעשה ככל שנמשיך לנטרל את כל הרשרושים והקשקושים שמגיעים מכיווני ערוצי ואתרי הספורט למיניהם ונתרכז ב-להמשיך ולסייע למכבי להתחבר ולצבור נקודות.


על מה שכן אפשר ואף ראוי לדבר, זה למשל הלך הרוח החדש הזה במכבי שבלתי-אפשרי שלא להרגיש בו. האווירה והאנרגיות ששונות בכל אספקט ממה שהיה עד כה. מדהים כמה שינויים לא רבים, אבל כאלה שנעשו בעמדות ונקודות קריטיות במועדון, יכולים להשפיע. לראשונה מזה חמש שנים, עמדתי אתמול ביציע, כשבו בזמן רצו השחקנים שלנו ללא הפסקה, גם כשהמשחק כבר הוכרע מעשית, שיחקו כדורגל שמח ובטוח שמזכיר ימים מרגשים וגדולים והרגשתי משהו שקשה להמחיש או להסביר במילים. אמנם אף פעם לא נחשבתי לאופטימיסט הכי מובהק כשמדובר במכבי ותמיד ליוויתי כל התלהבות ממשחק אחד בדאגה מזה שאחריו, אבל התרגשתי כמו שכבר שנים ארוכות לא התרגשתי. עטפה אותי פתאום תחושה שמשהו מתוך כל תהליך ההחלמה, השיקום ושינוי הכיוון החיוני שהמערכת כולה עוברת, מתחיל להתפשט גם לכיוון הדשא.


לא להזכיר את המילה שמתחילה ב-א' ומסתיימת ב-ת'
לא להזכיר את המילה שמתחילה ב-א' ומסתיימת ב-ת' (צילום:טל לוי)מהנהלה שמתנערת מהאוהדים ומרחיקה אותם, לכזו שחותרת לקירוב ושיתוף-פעולה איתם. ממאמן שמעביר סדרות חינוך לשחקנים במקום לעזור להם למקסם את היכולות שלהם ומשמש כלי עזר לתקשורת, למאמן שבא מהמקום הכי אמיתי לעבוד עם השחקנים האלה ולהפוך אותם לטובים יותר כקבוצה וכיחידים ועושה בית-ספר לתקשורת. משחקנים שהגיעו לכאן כדי שאור הזרקורים יופנה אליהם וכשלא כך היה, השתמשו בדרכים הכי שפלות כדי לדאוג שיהיה, לשחקנים שבאמת הגיעו להנהיג ולקחת חלק, במקום להיות השלם.

לא לחינם הגענו לראשונה מזה כמה שנים טובות לחודש נובמבר כשאנחנו עדיין לא נאלצים לחשוב על חופים טובים לבילוי בשלבי הקיץ המוקדמים. כל הנ"ל בא לידי ביטוי גם על המגרש עצמו וגם אם יגיעו שוב רגעים פחות טובים ומלבבים, ה-מכבי החדשה תדע לספוג אותם ולהתמודד איתם בצורה ראויה הרבה יותר מזו שאפיינה אותה עד העונה. אני משוכנע.ושינוי הכיוון החיוני שהמערכת כולה עוברת, מתחיל להתפשט גם לכיוון הדשא. (צילום:טל לוי)בסיס בריא הוא ההתחלה ההכרחית לכל מטרותיו ושאיפותיו של מועדון כדורגל. מסתמן שיש לנו כזה סוף-סוף. וגם סבלנות, מתוך ההבנה שהשאר יתחיל להגיע בהמשך, כל עוד נשכיל לשמר את אותו הבסיס. אולי אפילו מהר משנדמה למישהו.


אבל עוד מוקדם לפתח ציפיות.

שלא היתה שנים רבות. לראות אדם וחלוץ מושמץ שהפרנסה שלו זה הגולים מוותר על פנדל לטובת חברו זה נהדר

yair nitzan