הדיוק בפרטים הקטנים, האופטימיות, אבל מעל הכל החשיבה מחוץ לקופסא. הניצחון הגדול של מכבי חיפה אמש על מכבי ת''א הוא קודם כל הניצחון של רנה מולנסטיין.
לפני קצת יותר משנה מכבי חיפה הפסידה במחזור הפתיחה הפסד מפתיע לבני יהודה. המאמן המנצח דאז יוסי אבוקסיס אמר במסיבת העיתונאים בסיום המשחק "באנו מוכנים לכל דבר שלהם" נדמה שהמשפט הזה מסכם היטב את הניצחון של מכבי חיפה אמש על מכבי ת''א ובעיקר את הניצחון של המאמן רנה מולנסטיין. המאמן ההולנדי הגיע מוכן מאד למשחק, ידע היטב מה הוא רוצה מהשחקנים ובעיקר עשה נוק אאוט למאמן היריב. לפני המשחק כשפורסמו ההרכבים דובר על ההפתעות של ארבלדזה בבחירת ההרכב, אבל עושה רושם שלא משנה באיזה הרכב היתה עולה מכבי ת''א, מכבי חיפה פשוט הגיע מוכנה.


הניצחון הוא קודם כל של מולנסטיין וזה מתבטא בעיקר בדברים הקטנים, הוא ידע מה הן הנקודות החזקות והחלשות של היריב והגיב אליהן בהתאם. אבל מעל הכל, כבר בפעם השניה, מתבטאת אצלו המחשבה של לצאת מחוץ לקופסא. המשהו הלא שגרתי, לאלץ את היריב לחשוב - זה משהו שלא רואים בכל יום ממאמנים שמגיעים לכאן. ההחלטה להעלות את סאן מנחם בהרכב וליצור סגירה הרמטית של אגף ימין היא לא משהו שגרתי, זה גרם להרבה אנשים להרמות גבות, אבל מולנסטיין ידע מה הוא רוצה ויצא צודק. כמו במהלך הניצחון על הפועל ב''ש כשהוא הרגיש כי יכול לנצח את המשחק והכניס 2 חלוצים וגם ניצח, גם כאן הוא הגיב היטב על המתרחש על כר הדשא. אתמול בפעם הראשונה באופן מובהק היה אפשר לראות את התהליך החיובי הזה שעובר במכבי חיפה ולרנה מולנסטיין יש חלק מרכזי בכך.


הניצחון הוא קודם כל של מולוסטיין
הניצחון הוא קודם כל של מולנסטיין (צילום:טל לוי)השקט הנפשי שלו, הסבלנות ובעיקר את המנהיגות שהוא מקרין על השחקנים למרות תוצאות לא כל כך טובות שהיו עד עכשיו. מאז שהוא הגיע למועדון לפני מעט יותר מחודשיים הוא מנסה בעיקר לשנות את האופי של הקבוצה, ונראה שעניין זה לאט לאט מראה גם תוצאות. אם ב-5 השנים האחרונות מכבי חיפה היתה מפסידה משחקים כמו אלה שהיו השנה נגד מכבי פ''ת וקרית שמונה, נראה שמשהו בחשיבה ובמנטליות של המועדון מתחיל להשתנות, יש טיפה יותר אופטימיות סביב המועדון גם אם התוצאות עד אתמול לא נראו בשטח. מולנסטיין הצליח לשנות כמה דברים, אולם משהו מאוד חשוב שעדיין לא נמצאה לו תשובה הולמת הוא השילוב הזה בין קבוצה יוזמת לקבוצה מסתגרת, עד שלא יימצא האיזון הנכון מכבי חיפה לא תוכל להרשות לעצמה להגיד את המילה האסורה - הרי אליפות לוקחים נגד הקבוצות הקטנות ולא מול הגדולות שם מכבי חיפה הוכיחה שהיא חזק בתמונה. למכבי חיפה כרגע יש רצף של 4 משחקים מול קבוצות נחותות ממנה על הנייר - אם היא תצליח למצוא ולהדביק את היותה קבוצה יוזמת ותצליח לחבר רצף ניצחונות היא תהיה חזק למעלה עד סוף העונה. בכל מקרה נראה שגם שינוי זה יגיע, הרי מולנסטיין לימד אותנו שהכל הוא עניין של זמן ותהליך.

עם קצת זמן וסבלנות עוד יעשו כאן שינוי רציני ואמיתי. זה כבר באוויר, יש תחושות ששנים לא הרגשנו. וזה לא שהכדורגל גדול, זה משהו ברוח שהשתנה.