הסיסמא של מכבי חיפה מתחילת הקיץ קיבלה השבוע משנה תוקף
בסוף העונה הקודמת למרות הזכיה בגביע החליטה מכבי חיפה לצאת לתהליך להבראת המועדון ושינתה את התפיסה שלה כאשר לראשונה בתולדותיה מינה הבעלים יעקב שחר מנהל ספורטיבי תור כריסטיאן קרלסן הנורבגי. תהליך זה היה מבורך אולם הוא לא היה שלם כי למועדון זה היה מאמן שהמשיך,לא על דעתו. למרות המינוי של קרלסן היה ברור שחלוקת העבודה בינו לבין רוני לוי לא תעבוד כי האדם שאחראי על הצד המקצועי אמור למנות את המאמן איתו יעבוד.

ואכן זה לא צלח כאשר לאחר ההדחה המבישה מאירופה פוטר רוני לוי והמועדון התחיל באמת את תהליך ההבראה כאשר שם את כל הסמכויות המקצועיות אצל הנורבגי. מכבי חיפה ב5 השנים האחרונות נכשלה בצד המקצועי ובשחקני הרכש שהביאה אבל נכשלה קודם כל בהתווית דרך למועדון. בתחילת הקיץ התהדרו במועדון בסיסמא "משהו טוב קורה" שהתייחס בעיקר לשקט בתוך הקבוצה,אולם אז הגיעה ההדחה המביכה מול האסטונים וכל האמת החלה לצוף,מאז עושה רושם הבינו במועדון באיזו דרך באמת צריך ללכת.
השבועיים האחרונים מאז פיטורו של רוני לוי מראים בדיוק את ההפנמה שחלה במועדון בהתייחסות לעידן הניהול המודרני-פיזור הסמכויות המקצועיות בין אנשים שונים.

לקבוצה אמנם צורפו בתחילת הקיץ 5 שחקנים אבל עושה רושם שהחיזוק הכי משמעותי שקרלסן הביא לקבוצה קרה השבוע והוא מתייחס בעיקר אל רועי קהת אבל גם לקשר הצ'כי ואצ'ק. זה כבר עשור שלמכבי חיפה אין שחקן אמצע דומיננטי שמאיים על השער מאז עידן טל. בדיוק למשבצת הזו נכנס רועי קהת שאמור להיות השחקן הכי משמעותי במערך של הקבוצה. קהת הוא שחקן שאמנם אין לו איזה דריבל מרשים,אבל יש לו מוסר עבודה גבוה,ניצול מצבים מול השער ובעיקר תנועה מהקו האחורי לרחבת היריב שמסכנת את השער. בנוסף אליו גם הקשר הצ'כי הוא שחקן שיודע לאיים מהקישור לשער היריב ולראייה לכך הוא מגיע למכבי חיפה לאחר שנתן את עונתו הטובה ביותר עם 5 שערים ו8 בישולים בליגה הפולנית. אין ספק שעם 2 השחקנים הללו מכבי חיפה תהיה קבוצה מאיימת יותר בעונה הקרובה.משהו טוב קורה בחיפה. צילום:טל לויבקבוצה גם מינו את המאמן ההולנדי רנה מולנסטיין לזה שאמור להוביל את הקבוצה בעידן המודרני חזרה לצמרת. נכון המאמן ההולנדי היה עוזרו של פרגוסון הגדול ואף ינק ממנו הרבה כדורגל,אבל עושה רושם שמכבי חיפה היתה זקוקה למשהו שונה כדי להשלים את התהליך,היא היתה זקוקה למאמן שלם יותר שזה תפקידו לאמן ופחות למדריך,קואצ'ר או מאמן שחקנים כמו שעשה ההולנדי במנצ'סטר יונייטד. עושה רושם שבמכבי חיפה הבינו את השינויים הדחופים כדי לחזור לצמרת,לא עוד אמירות חסרות תכלית או ומפוצצות במסיבת העיתונאים,אלא יישור קו עם המציאות ובעיקר שקט ועשייה. מכבי חיפה בדרך הנכונה חזרה לצמרת הגבוהה,מכיוון שהמועדון עדיין צריך לבנות את עצמו על אליפות אין כ''כ מה לדבר העונה אבל הציפייה היא שינוי בחשיבה ולשחק כדורגל שמזוהה עם המותג הזה מכבי חיפה. בסופו של דבר התוצאות ידברו,אבל יותר חשובה מילה אחת-סבלנות

ממש משחק טוב